ŻŁOBEK

Zapraszamy dzieci w wieku żłobkowym od 20-tygodnia życia!

W żłobku prowadzimy zajęcia sensoryczne, przyrodnicze, muzyczne, Metodą Ruchu Rozwijającego wg. Weroniki Scherborne, językowe wplatane w zabawy ogólnorozwojowe, zajęcia dydaktyczne dostosowane do wieku  i możliwości dzieci, zajęcia z bajkoteriapii – prowadzą ciocie z ukończonymi odpowiednimi kursami.

Jesteśmy Placówką nastawioną na rozwój dzieci wg. pedagogiki Marii Montessori. Zajęcia prowadzone są w dużych słonecznych salach. Posiadamy własne duże podwórko, na którym staramy się spędzać jak najwięcej czasu.

Gotujemy własne, pyszne:) jedzonko, które dzieciaczki chętnie zjadają.

Każda ciocia  dokłada  starań, aby w naszej placówce panowała serdeczna ciepła atmosfera, tak aby wszystkie dzieci czuły się akceptowane, wartościowe i kochane.

Wyprawka do żłobka:

(najlepiej gdyby cała wyprawka była podpisana np. na metkach lub w innych miejscach):

Proponujemy, aby wszystko było umieszczone w zamykanej, podpisanej torbie:

• bidon na wodę,
  • bamboszki – zostawiamy w szatni:)
  • ręcznik (koniecznie podpisany), szczoteczka i pasta do zębów,
  • pieluszki – każde dziecko ma swoją przegródkę na własne pieluszki
  • odpowiedni kosmetyk do zabiegów pielęgnacyjnych,
  • wilgotne i suche chusteczki – nie muszą być podpisane, wyjmujemy z torby i używamy po kolei,
  • ubranka na zmianę – kilka sztuk bluzeczek i spodenek (odpowiednio do pogody-latem też bywa chłodno:))
  • kocyk lub kołderka i płaska podusia – najlepiej powleczone, bez prześcieradła,
  • jeśli smoczek, to prosimy z zapinką,
  • jeśli dziecko ma swoją ulubioną przytulankę, to też, przynajmniej na początek.